Op. Dr. Kayhan Turan

Op. Dr. Kayhan Turan - Diz Kireçlenmesi Tedavisinde En Güvenilir ve Hassas Çözüm: Robotik Cerrahi

Diz Kireçlenmesi Tedavisinde En Güvenilir ve Hassas Çözüm: Robotik Cerrahi

Diz Kireçlenmesi Tedavisinde En Güvenilir ve Hassas Çözüm: Robotik Cerrahi

Kireçlenme (osteoartrit) nedeniyle geçmeyen diz ağrılarınız günlük yaşamınızı ve hareketlerinizi engelliyor mu? Hatta sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetli ağrılar yaşıyor olabilirsiniz. Diz ve eklem ağrısı şikayetleri ile çok kez doktora gitmiş, ilaç, egzersiz ve çeşitli tedaviler denemiş, belki diz ameliyatı geçirmiş ama istediğiniz sonucu yine de alamamış olabilirsiniz. Tüm bu şikayetlerden birine bile sahipseniz, yalnız değilsiniz. Özellikle ileri yaşlarda, diz ekleminde kireçlenmeye bağlı ortaya çıkan ağrılar oldukça yaygın görülen ancak yaşam kalitesini son derece olumsuz etkileyen ortopedik bir sorundur.

Diz kireçlenmesinde farklı tedavi yöntemleri fayda sağlamamış ve kireçlenmenin dize verdiği hasar ileri seviyelere gelmişse genellikle diz protezi ameliyatı önerilmektedir. Hem ameliyata hem de ameliyat sonrası iyileşmeye yönelik endişelerin olması normaldir, bu nedenle ameliyat kararını vermek hasta için kolay olmayabilir.

Ancak diz ağrısı ile yaşamak zorunda değilsiniz..

 

Diz Kireçlenmesi Tedavisinde Robotik Cerrahi ile Yeni Bir Dönem Başladı

Özellikle son yıllarda ortopedi alanındaki gelişmeler hastaların ameliyat ve sonrasına yönelik tüm endişelerine çözüm sunuyor: Yeni nesil teknoloji olan Robotik Cerrahi Sistemi , kireçlenme tedavisinde diz protezi ameliyatının en güvenilir ve en hassas işlemlerle yapılmasını sağlıyor.

Diz protezi ameliyatı yapılırken doktorunuz ameliyatı iki şekilde yapabilir; biri eskiden beri yapılan geleneksel ameliyat yöntemi, diğeri ise Robotik Cerrahi Sistem kullanılarak yapılan diz protezi ameliyatıdır.

Robotik cerrahi sistemi; bilgisayar, görüntüleme sistemi ve doktorun elinde tutarak dizinizde ölçümler yaptığı cihazlardan oluşur. Robotik cerrahi ile diz protezinde, ameliyat bir robot tarafından değil yine doktorunuz tarafından yapılır. Ancak robotik cerrahi sistemi hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sırasında size ve doktorunuza birçok avantaj sağlar.

 

Robotik Cerrahi ile Hassas, Güvenilir ve Rahat Bir Diz Protezi

Doktorunuz, robotik cerrahi sayesinde ameliyat planınızı en ince ayrıntısına kadar oluşturur. Bunun için ameliyat öncesinde tomografi çekimi gibi bir hazırlık gerekmez. Böylece hastalar ek radyasyona maruz kalmaz hem de tomografi maliyeti gerekmez.

Ameliyat sırasında, robotik cerrahi sistemi tüm hassas aşamalarda doktorunuzu en doğru işlemi yapması için yönlendirir. Bunu yaparken, dizinizin üç boyutlu görüntüleri oluşturulur, robotik cerrahi sistemi ayrıntılı ölçümler yaparak protezin dizinize uygun en doğru ve hassas şekilde yerleştirilmesini sağlar. Bu sırada, en küçük bir hataya bile izin vermeden çok küçük kemik kesileri ile ameliyatın yapılmasına olanak tanır. Robotik cerrahinin kullanılmadığı eski geleneksel ameliyat yöntemlerinde bu işlemler çoğunlukla doktorun tecrübesine ve ameliyat sırasında verdiği kararlara dayanmaktadır. Robotik cerrahi ise ameliyat basamaklarının doktorunuz tarafından kesin ve yüksek doğrulukla, size en uygun şekilde yapılmasını sağlar.

  • Bu avantajlar sayesinde, robotik cerrahi ile diz protezi ameliyatı sonrasında aynı gün ayağa kalkabilir ve sonraki gün taburcu olabilirsiniz.
  •  
  • Daha az ve küçük kesiler olduğundan, ameliyat sonrası iyileşme süreci daha ağrısız, hızlı ve rahat geçer.
  •  
  • Protez dizinize en uygun şekilde yerleştirildiği için kendi doğal diziniz gibi hissetmenizi sağlar.
  •  
  • Robotik cerrahi ile daha iyi ameliyat sonuçları, diz protezinizi daha uzun yıllar kullanmanıza imkan tanır. Böylece ikinci bir düzeltme (revizyon) ameliyatı ihtiyacı azalır.
  •  
  • Diz ağrılarınız nedeniyle yapamadığınız aktivitelere, günlük yaşantınıza çok daha çabuk ve ağrılardan rahatlamış şekilde dönebilirsiniz.

 

Doktor Tecrübesi Robot Teknolojisi ile Buluştu

Diz protezi ameliyatlarında amaç hastayı diz ağrılarından kurtarmak ve günlük yaşantısına en kısa sürede dönmesini sağlamaktır. Bu sonuca ulaşmak hem doktora hem hastaya bağlıdır. Hasta memnuniyetini etkileyen bazı önemli faktörler ise doktor tecrübesi, ameliyat yapılırken kullanılan teknik ve protez malzemesidir. Op. Dr. Kayhan Turan en iyi sonuçları almak için robotik cerrahi, yeni protez tekniği ve yüksek özellikli protezler kullanarak üç ileri teknoloji ve tekniği de birleştiriyor.

Op. Dr. Kayhan Turan ilk eklem protezi ameliyatını Bursa'da 2016 yılında yapmıştır. Bugüne kadar bu yöntem ile 600’e yakın ameliyat yapan Op. Dr. Kayhan Turan elde ettiği başarılı sonuçlara göre tüm hastalarına bu teknolojiyi öneriyor.

Diz protezi ameliyatı için aday olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız ücretsiz diz testimizi yapabilirsiniz (Oxford diz testi için tıklayınız).

Daha fazla bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar,

Bir yorum yazın,