Op. Dr. Kayhan Turan

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Kayhan Turan- Bursa - Kinematik total diz protezi

Kinematik total diz protezi

Kinematik total diz protezi

Kinematik total diz protezi, diz eklemini eskiden, yani henüz kireçlenme olmadan önce sahip olduğu doğal aksına ve eklem çizgisine yerleştirerek, şeklen, açı ve hizalama olarak kişinin kendi eski eklemini tekrar oluşturmayı amaçlar. Bu şekilde hastanın yalnız dizi değil, tüm bacağı doğal açısal yapısına kavuşmuş olur.

Kinematik temele dayanan total diz protezi,  klasik diz protezi ameliyatlarından farklıdır. Kinematik total diz protezlerinde ise klasik diz protezlerine göre iyileşme daha hızlı, günlük işlevlere dönüş daha kolay ve çabuk; dolayısıyla hasta memnuniyeti daha fazladır. Yani hasta, vücudu ile daha uyumlu ve çabuk alışabildiği bir diz protezine sahip olur. Nitekim kinematik diz protezi ameliyatı olan hastaların eklemlerini daha kolay hareket ettirip, daha rahat yürüyebildiklerini gözlemliyoruz. 

Yorumlar,

Ahmet barbaros

23 Ocak 2018, 14:20

Öncelikle Kayhan Turan a ilgisi ve güler yüzlülüğü. için çok teşekkür ederiz. Eşimin kalça protezi için İstanbul’da gezmediğimiz yer kalmadı. En sonunda Bursa’da Kayhan Turan hocamıza geldik. Bize robotik kalça protezi tavsiye etti. Allah razı olsun. Gerçekleşen işlemden çok memnunuz. Keşke daha önce gelseymişiz bu ağrıları eşim çekmeseydi

Cevapla

fatma eryılmaz

26 Ocak 2018, 09:45

robotik ameliyatı istiyorum bende. Kayhan Turan hakkında hep olumlu yorumlar var. Bursa dışında nerde merkezi var bilen var mı. Antalyada oturuyorum. bilgi lütfen...

Cevap yazın,

Can ÖZ

23 Ocak 2018, 14:38

Dedemiz kalçası üzerine düştüğü için ameliyat olması gerekiyormuş. Bizlerde araştırmalarımız üzerine Dr. Kayhan TURAN hocamızın yanına geldik. Bize robotik kalça protezi tavsiye etti. Ameliyat başarılı geçti. Çok memnun kaldık. İlgisinden dolayı da Dr.Kayhan TURAN hocama çok teşekkür ederiz.

Cevapla

Cevap yazın,

penbe arslan

26 Ocak 2018, 09:49

Yapılan ameliyattaki başarı oranı nedir acaba? Normal ameliyata göre avantajları, getirdiği yenilikleri nedir?

Cevapla

Cevap yazın,

Op. Dr. Kayhan Turan

01 Şubat 2018, 11:52

Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Bursa'da hizmet vermekteyiz. Sağlık probleminiz hakkında detaylı bilgi almak için 0505 999 1 777 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca telefon numaranızı mesaj olarak iletirseniz sizinle iletişime geçebiliriz. Sağlıklı günler dileriz.

Cevapla

Cevap yazın,

Op.Dr. Kayhan TURAN

01 Şubat 2018, 16:27

Merhaba Penbe Hanım,

Robotik Protez Cerrahisinde 0.1 mm gibi hata payıyla cerrahi istenilen ölçüde protezleri yerleştirme şansına sahip. Süreç içerisinde 100 hastamız tedavi edildi. Bu süreçte komplikasyonlar sıfır' a indirildi. Robot sayesinde cerrahi süreyi kısaltıyoruz, hastada kan kaybını azalıyoruz. Protezleri düzgün ve istediğimiz doğru açılarda yerleştirelebiliyoruz. Uygulama yapılacak alan belirlenip sadece protezin takılacağı bölgeye iyileştirme uygulanıyoruz. Bu sayede kesitler daha küçük oluyor. Ameliyat öncesi planladığımız protezi istediğimiz eğimde, büyüklükte uygulamamızı sağlıyoruz.

Cevapla

Cevap yazın,

Bir yorum yazın,