top-banner image
ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ UZMANI - ROBOTİK CERRAH

Op.Dr. Kayhan Turan

OXFORD DİZ TESTİ
Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Biyografi

Op. Dr. Kayhan Turan 1968 yılında Şavşat-Artvin’de doğdu. İlkokula Almanya’da başlamış, sonrasında ilk ve orta öğrenimini Bursa’da ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamlamıştır.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümünde Araştırma Görevlisi Doktor olarak çalışmaya başlamıştır.

1997 yılında Amerika Bileşik Devletleri Chicago kentindeki Northwestern Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Ortopedisi kliniğinde Dr. James Hill ve Dr. Gordon Nuber ile çalışmış, uzmanlık tezini burada omuz ameliyatı olan hastalar üzerinde hazırlamıştır.

DEVAMI

middle-banner image
TEKNOLOJİLERİMİZ

En Yeni Teknolojiler

KARİYER

Op.Dr. Kayhan Turan

2020

Ortopedi Robotik Cerrahi Dernek Başkanlığı

Türkiye’de robotik eklem cerrahisinin tanınması ve geliştirilmesi amacıyla kurulan Ortopedi Robotik Cerrahi Derneği başkanı oldu.
2018

Robotik Tam Kalça Protez Ameliyatı

İlk robotik tam diz protez ameliyatı sonrası, 2018 yılında Türkiye'de ilk defa robotik tam kalça protez ameliyatını gerçekleştirdi.
2016

Robotik Tam Diz Protez Ameliyatı

Robotik eklem protez cerrahisi çalışmalarını yurt dışında tamamlayan Op.Dr.Kayhan Turan 2016 yılında Türkiye'de ilk defa robotik tam diz eklem protez ameliyatını gerçekleştirdi.
2014

Artroskopik Kalça Cerrahisi

Artroskopik kalça cerrahisinin öncüsü Dr. Christopher Larson’un yanında çalışmış ve sonra Türkiye’de artroskopik kalça ameliyatlarını ilk uygulayan cerrahlardan biri olmuştur.
2012

Kinematik Tam Diz Protez Ameliyatı

Sacramento’da kinematik tam diz protez ameliyat yöntemini geliştiren Prof. Dr. Stephen Howell’in yanında çalışmış ve sonrasında Türkiye’de uygulayan ilk hekim olmuştur.
1999

Turan&Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı

1999 yılından bu yana Turan&Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi’nin ve 2016’da kurulan Robotic Ortopedi Cerrahi Merkezi’nin medikal direktörlüğünü yürütmektedir.
HASTA GÖRÜŞLERİ

Mutlu Hastalarımız

“AMELİYATIN ERTESİ GÜNÜ YÜRÜMEYE BAŞLADIM”
10 senedir devam eden diz ağrıları, 1000-2000 adımdan fazla yürüyememe…  72 yaşındaki Muzaffer Bey, diz ağrılarından kurtulmak için robotik diz protez ameliyatı olmaya karar veriyor. Tedavisi için Eskişehir’den Bursa’ya gelen Muzaffer Bey, yaşadığı rahatsızlığı, daha önceki tedavi deneyimlerini ve geçirdiği robotik diz protez ameliyat deneyimlerini anlatıyor:

Siz de diz ağrılarınızın şiddetini değerlendirmek ve ameliyat ihtiyacınızın olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız Oxford Diz Testini yanıtlayabilirsiniz.

72 yaşındayım, şeker fabrikalarından emekli oldum. Kimya mühendisiyim. Yaklaşık 10 senedir dizlerimde ağrı vardı, son zamanlarda daha çok arttı, yürüyemez hale geldim. 1000-2000 adım ancak atabiliyordum. Şimdi amacım tekrar eskisi gibi yürüyebilmek…

“Ameliyat dışı tedaviler sonuç vermedi.”

İlk başta ameliyat olmadan bu işi nasıl hallederim diye düşündüm. Fizik tedaviye gittim, PRP tedavisi yapıldı ancak ameliyat dışı hiçbir tedavi sonuç vermedi. Ameliyat tek çare haline geldi.

Dönüşü olmayan bir ameliyat olduğu için çok araştırma yaptım. Türkiye’de ne kadar ortopedist varsa hepsini araştırdım, İzmir’de, Antalya’da, İstanbul’da… Robotik diz protezi ameliyatı olmaya karar verdim. Tüm doktorların ortak görüşü; hata payının çok düşük hasta memnuniyeti oranının çok yüksek olmasıydı.

“Daha önce ameliyat olmuş hastaların kendilerini ifade etmesi çok önemliydi”

Araştırma yaparken tek eksiğim, robotik diz protez ameliyatı olanların yorumlarının yeterli olmamasıydı. Benim için hastaların memnuniyetini, şikayetlerini anlatıp kendini ifade etmesi çok önemliydi.

Kayhan Bey’e ilk önce Facebook’ta denk geldim. Oradan takip ettim. Kayhan Bey robotik diz protez ameliyatını Türkiye’de ilk defa uygulayan hekim olduğu için tecrübesi hat safhaya çıkmıştır diye düşündüm ve geldim. Kayhan Bey çok güler yüzlüydü ve bana güven verdi. Bu iletişim açısından çok önemli…

“Ameliyatın ertesi günü yürümeye başladım”

Ameliyata girerken rahattım, ameliyatın ertesi günü ise yürümeye başladım. Başta insan tereddüt ediyor ağrım olacak mı diye ama ayağa kalkınca geçiyor. Fizyoterapist arkadaşımızın desteği de çok önemliydi burada, sürekli yanımızda olması, destek verici moral verici konuşması çok iyi hissettiriyor.

Şimdi en çok özlediğim şey yürümek, özgürlük daha doğrusu… Yürüyemeyince başka hiçbir şey yapma şansınız yok.

İki dizden birden olunca insan korkuyor ama ben beklemek istemedim. Cesur olmak çok önemli yani cesaretinizi toplayıp bir kerede bitirmek en iyisi…

Pek çok hasta çeşitli nedenlerle diz protezi ameliyatı sonucundan memnun kalmayabiliyor. Bu nedenle, Muzaffer Bey için de robotik diz ameliyatı olanların yorumları çok önemliydi. O da başkalarına yardımcı olmak ve bu ameliyattan gördüğü faydaları paylaşmak için deneyimlerini anlattı. Siz de diz kireçlenmesi yaşayan başka hastalara yardımcı olmak istiyorsanız Muzaffer Beyin bu deneyimini paylaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın. Kas ve eklem sorunlarınız ile ilgili bize her zaman 0505 999 1 777 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. Sağlıkla kalın…

Muzaffer A.

Tüm spor hayatımı bitirdiği düşünülen ve aslında bir süre hayatımı mahveden o kaza sonucu hayata ve hayallerime tekrardan bağlanmamı sağlayan doktordur kendileri. Kendisine , ilgisine , yeteneğine ve tüm çalışanlarına buradan teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız.

Bünyamin Ç.

Merhabalar ben uğur annemin dizinde menisküsünde ağır bir yırtık oluşmuştu ve bu yırtık yüzünden yürüyemez hale gelmişti annem internetten araştırdım ve operatör doktor Kayhan Turan hocamı buldum hocamın sayesinde başarılı bir ameliyattan sonra akşamına İstanbul'a geri döndüm çok şükür şifayı buldu ve hocam telefonla da hala annemin takibini yapıyor başta Kayhan hocam olmak üzere tüm Tüm ekibe ilgisi ve güler yüzlüğü için çok teşekkür ederim

Ugur A.

Son derece ilgili ve hastasını takip eden bir doktor. Hem Kayhan bey hem ekibi çok dikkatli ve titiz yaklaşmaktadır. Kliniğin güler yüzlü ekibi ise hastaları motive ediyor. Bilgi ve tecrübe ile hastalarına tedavideki yaklaşımları çok etkili.

Akin O.

Öncelikli olarak ilginizden dolayı çok teşekkür ederiz. Eşimin omzunda gerçekleşen bir kas yırtılması sebebiyle bizlere önermiş olduğunuz tedavi, eşimin yaşam kalitesine olumlu yönde etki etmiştir. Ayrıca Ankara'da yaşıyor olmamıza rağmen uzaktan tedavi süreci hakkında şahsen bilgi almanız ve yönlendirmelerinizle tedavi sürecini yönetmeniz işinize ne kadar bağlı ve işinizde ne kadar uzman olduğunuzun da bir göstergesidir.Tekrar size ve ekibinize teşekkür ederiz.Saygılarımızla.

Uğur K.

Amcam adim atamiyordur 45 yasinda bu hallere nasil geldim diye goz yaslari sel oluyordu ki allah bize kayhan turan tanisna firsati sundu inanilmaz cana yakin sicak bir doktor daha once hic gormedim

Ali Ç.

Dr Kayhan bey herşeyden önce Güler yüzlü işinin ehli bir insan.Bizi çok güzel karşıladı ve annemin uzun zamandır çektiği diz ağrılarını kısa süre de çare oldu.Herşey için kendisine çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız hocam.

Melike T.

2017 yılında yeğenimi Dr.Kayhan beye diz ağrısı şikayetiyle getirdik.Doktor beyin hastasına olan ilgisi ve güleryüzü bizi çok memnun etti.Kısa süreli bir fizik tedaviyle yeğenim günlük yaşantısına döndü.Çok teşekkür ederiz.

Zekiye T.

2019 yılında sol diz ağrısı ve şişliğinden dolayı Op.Dr Kayhan Turan’a başvurdum. Gitmediğim hastane kalmadı sıvı kaybından dolayı her gittiğim ameliyat önerdi ancak Kayhan hocama gittiğimde kendisi 15 dakikalık enjeksiyon tedavisi uyguladı bütün ağrılarım son buldu. Kendisine cok teşekkür ediyorum iki senedir hiç ağrım yok gayet rahat yürüyor ve merdiven çıkabiliyorum.

Melike B.

“İKİ DİZDEN AMELİYAT OLUP ERTESİ GÜN AYAĞA KALKMAK GÜZEL BİR ŞEY”
Yıllardır süren diz ağrıları, sabah uyandığında ayağının üzerine basamamak, merdiven inip çıkamamak…  57 yaşındaki Fadim Hanım, yaşadığı tüm bu zorluklara dur demek için tedavileri araştırmaya başlıyor ve robotik diz protez ameliyatı olmaya karar veriyor. Tedavisi için Karaman’dan Bursa’ya gelen Fadim Hanım, yaşadığı rahatsızlığı, daha önceki tedavi deneyimlerini ve geçirdiği robotik diz protez ameliyat sürecini bizimle paylaştı.

Siz de diz ağrılarınızın şiddetini değerlendirmek ve ameliyat ihtiyacınızın olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız Oxford Diz Testini yanıtlayabilirsiniz.

“Şimdiye kadar tedaviler fayda sağlamadı”

Şimdiye kadar her gittiğim doktor artroskopi, dize iğne uygulamaları veya başka ameliyatlar önerdi. En son fizik tedaviye gittim. 10 gün boyunca fizik tedavi görmeme rağmen bir fayda sağlamadı. Geçen sene bir ameliyat girişimim oldu. Konya’ya gittim ve Konya’daki bir doktorla görüştük. Doktor hem kaval kemiği eğriliği ameliyatı hem diz protezi ameliyatı önerdi. Ameliyat kararı değişince ben de ameliyat olmak istemedim.

Daha sonra pandemi araya girdi, ben de bunu fırsat bildim, ameliyat olmak istedim. Çünkü bir sene bekledim ancak hiçbir şey değişmedi, süreç uzadı. Sonra ameliyat için seçeneklerimin neler olduğunu ve güvenilir bir doktor araştırmaya başladım. Daha sonra bir arkadaşımın önerisiyle Kayhan Hoca’yı gördüm. İşin gerçeği, bir tek Kayhan Hoca’yla kalmadım. Başka doktorları da araştırdım; Ankara’da İstanbul’da İzmir’de… Robotik cerrahiyle kimler ameliyat yapıyor onların yorumlarına baktım ama sonuç hep Kayhan Hoca’ya geliyordu. Hatta bir kere Ankara’ya gittim, orada da muayene oldum, onlar da ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ancak hem maddi anlamda daha pahalıydı hem de ameliyat ile ilgili açık ve yeterli bilgi vermediler.

“Doktora güvenmek çok önemli”

Op. Dr. Kayhan Turan’a muayene olmak için Bursa’ya geldim. İlk önce fizyoterapistler bana şikayetlerimi sordular. Daha sonrasında Kayhan Hoca geldi, muayene etti, röntgen istedi, röntgen sonucundan sonra ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Kendisi çok sıcakkanlı ve güler yüzlüydü ama benim için doktora güvenmek de çok önemliydi.

Ameliyat öncesinde ben de ailem de endişeliydik. Çünkü ne olacağını ne yaşayacağımızı bilmiyorduk. Bilmediğimiz için de korkuyorduk. Kayhan Hoca beni çok iyi bilgilendirdi, bütün sorularımı cevapladı, bu beni çok rahatlattı, korkmamamı söyledi. Hem doktoruma hem de kendime çok güvendim, böylelikle ameliyat olma kararını verdim. Sonuçtan gayet memnunum. 

“Ameliyatın ertesi günü ayağa kalkmak güzel bir şey”

Ameliyattan bir gün sonra beni yürütmeye başladılar. Hem fizyoterapistler hem hemşireler çok ilgililer, gün içinde sıkça gelip gidiyorlar. Diğer zamanlar için de DVT ve CPM adında iki alet verdiler. Bu aletler kan dolaşımını hızlandırmaya ve egzersizleri yapmamıza yardımcı oluyor. Daha sonra bu aletleri eve götürebileceğimizi söylediler. Aleti verdikten sonra da kullanıp kullanmadığımızı gün boyu takip ediyorlar. Bu çok güvende hissettiriyor.

Ameliyat süreci benim beklediğimden çok daha iyi geçti. Ben ayağa kalkmayı beklemiyordum ama ameliyatın ertesi günü ayağa kalktım. İki dizden ameliyat olup ertesi gün ayağa kalkmak güzel bir şey… İnsanın beklediğinden fazlası bir şey. Önce iki dizde nasıl olacağının tedirginliği vardı. Çok şükür hızlı bir şekilde ayağa kalkabildim, şimdi rahatım önemli olan da o zaten.

Artık başkasına muhtaç olmadan yürümek istiyorum… Gerçi eşim de yanımda destekçi, iyi ki o var. Bunu da birlikte atlatacağız. Ağrıları olmasa zaten insan ameliyat düşünmez ama… Ağrılarım artıyordu. Gece boyunca ben ayağımın ağrısından duramıyordum, kasıklarıma vuruyordu. Ayağımın altına vuruyordu, sabah kalktığımda ayağımın üstüne basamaz olmuştum. Bunları yaşayınca, ben nereye kadar bekleyeceğim, şu yaşımdayken ben yürüyemedikten sonra 70’inde 75’inde ayağımı atamamışım çok da önemli değil diye düşündüm. Şimdi ben dışarı çıkıp yürüyüş yapamıyorum. Hareket edemiyorum, evde oturuyorum. Artık yeter, bir an önce ne olacaksa olsun diz ağrılarımdan kurtulayım diye düşündüm. En çok yürüyüşü çok özledim, eşim de yürüyüşü çok seviyor. Eskiden onunla beraber yürüyorduk ama şimdi ben yürüyemiyorum. Şimdi en çok özlediğim şey dışarı çıkıp yürümek…

Pek çok hasta çeşitli nedenlerle diz protezi ameliyatı sonucundan memnun kalmayabiliyor. Bu nedenle, Fadim Hanım için de robotik diz ameliyatı olanların yorumları çok önemliydi. O da başkalarına yardımcı olmak ve bu ameliyattan gördüğü faydaları paylaşmak için deneyimlerini anlattı. Siz de diz kireçlenmesi yaşayan başka hastalara yardımcı olmak istiyorsanız Fadim Hanımın bu deneyimini onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın. Kas ve eklem sorunlarınız ile ilgili bize her zaman 0505 999 1 777 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. Sağlıkla kalın…

Fadim Ö.

Op Dr kayhan Turan hocama eşimin sol diz robotik ameliyatından dolayı çok teşekkür ediyorum eline ayağına sağlık ve ekibinede verdiği bilgiler için çok teşekkür ediyoruz sevgiler saygılar sunuyoruz

Vural T.

Annem diz ağrılarından çok şikayet ediyordu merdiven çıkması ve yürümesinde zorluk çekmeye başlamıştı. Sağolsun Kayhan Turan hocamıza rast geldik. Muayene ,röntgen ve emar sonucunda her iki dizinden Robotik diz protezi ameliyatı kararı aldık. Ameliyatı çok şükür güzel geçti.Aslında korkularımız yok değildi ama kayhan hocam bize o güveni verdiği için güzel bir süreç geçirdik.Ameliyat sonrası annemi hemen yuruttuler ve şuanda dizlerinden hiç şikayeti kalmadı çok şükür. Hocam bu süreçte bize verdiğiniz güven ve ilgileriniz için çok teşekkür ediyoruz .

Çağatay K.

Doktorun şevkati ve ilgisi için diyeceğim tek şey 10 numa 5 yıldız teşekkür ediyorum canı gönülden

Nevin A.

Dr. KAYHAN TURAN hocamızda bir çok yakınım ameliyat oldu 4 yıl önce robotic cerrahi operasyonu ile 75 yaşında bir yakınım ameliyat olduktan 3 gün sonra pazara gitti her işini kendi yapmaya başladı ve hala çok memnun her gün dua ediyor iyi ki oldum diye Kayhan hocamıza güvenebilirsiniz güler yüzlü, işine son derece önem veren bir hekim Bursada Ortopedi deyince son teknoloji ile sağlığınıza kavuşmak istiyorsanız Kayhan hocamız derim teşekkürler.....

Sedef Y.

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı
Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı
Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı

Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı
Robotik diz-kalça protez ameliyati alanında ortopedi Uzmanı