Op. Dr. Kayhan Turan

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Kayhan Turan- Bursa - Eklem protezinde gelişen teknolojiler

Eklem protezinde gelişen teknolojiler

Eklem protezinde gelişen teknolojiler

7-9 Şubat 2019 tarihlerinde “Uluslararası Eklem Rekonstrüksiyon Kongresi” kapsamında Amerika Birleşik Devletleri’nin Nashville eyaletinde düzenlenen “Eklem Protezinde Gelişen Teknolojiler” başlıklı eğitime katılan Op. Dr. Kayhan Turan, geliştirilen yeni teknolojiler ile ilgili sunumlar ve uygulamalar yapan cerrahların açık oturumlarına katılarak eklem protez cerrahisi ve eklem protez cerrahisinde kullanılan robotik sistemlere dair son gelişmeleri dünyaca ünlü ortopedi cerrahı Martin Roche ile birlikte yakından izledi.

Yapılan cerrahi eğitimler sayesinde pratik uygulamalar hakkında bilgiler edinen Op. Dr. Kayhan Turan, ülkemizde ilk kez kliniğimizde uygulanmaya başlanan “robotik cerrahi ile total diz protezi” ameliyatı ile ilgili uygulamalarda da aktif olarak yer aldılar.

Gerçekleştirilen kongrede total eklem protezinde ameliyat başarısını artıran robotik sistemler, bilgisayar destekli sistemler ve navigasyon destekli sistemler ayrıntılı olarak değerlendirilirken, robotik cerrahinin eklem protez cerrahisinde en faydalı ve bugüne kadar en optimal sonuçların elde edildiği cerrahi yöntem olduğu, yapılan sunumlar ve hazırlanan bildiriler ile ortaya kondu. 

Yorumlar,

Bir yorum yazın,