Paylaş
Bize Danışın

İlhan Hanım’ın Diz Protezi Ameliyatı ve İyileşme Hikâyesi


15 sene boyunca ameliyat olmayı hiç düşünmeyen İlhan Hanım, Op. Dr. Kayhan Turan’ı araştırdıktan sonra son 2 ayda şiddetlenen ağrılarına son vermek için hastanemize geliyor.

Daha önce ameliyat olmuş hastaların iyileşme hikayelerini de dinleyen İlhan Hanım, Op. Dr. Kayhan Turan’ın diz protezi ameliyatlarının başarı ile sonuçlandığını öğrenince, ameliyat olmaya karar veriyor.

Diz Protezi Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Diz protezi ameliyatları, geleneksel ve robotik yöntem olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Robotik diz protezi ameliyatı ile gerçekleştirilen operasyonlar, tek veya iki dize de işlem yapılmasına göre 1 ila 2 saat arasında değişmektedir. Ameliyatta; diz eklem yüzeyindeki hasarlı kıkırdak ve kemik çıkarıldıktan sonra dizin yerine, yeni metal alaşım ve polietilen plastik protez implantları yerleştirilmektedir.

Robotik diz protezi ameliyatında protez, son derece hassas ve ince teknik hesaplamalar ile eklem bölgesine yerleştirilmektedir. Ayrıca yeni nesil robotik teknoloji, işlem sırasında cerraha rehberlik ederek planlamanın dışına çıkılmasını engellemekte ve başarılı bir operasyon gerçekleşmesini sağlamaktadır.

“Ayaklarım çok ağrıyordu, iş yapamıyordum ve oturarak namaz kılıyordum.” diyerek günlük aktivitelerinde bile zorlandığını dile getiren İlhan Hanım, diz ve kalça protezi ameliyatlarında toplamda 2000’den fazla başarılı operasyona imza atmış Op. Dr. Kayhan Turan ile konuştuktan sonra ameliyat korkusunu yeniyor ve “On beş senedir çekiyorum, hiç karar vermemiştim; şimdi kararımı verdim.” diyerek tereddütsüz bir şekilde ameliyat giriyor.

“İyi ki oldum. Her işimi yapacağım.”

İlhan Hanım, ameliyattan bir gün sonra hem yürümeye başlamanın hem de bu sayede şehir dışındaki çocuklarını ziyaret edebilecek olmanın mutluluğunu yaşadı.

Böylelikle İlhan Hanım da robotik diz protezi ameliyatının ağrılarına son verdiği ve yaşam kalitesini iyileştirdiği hastalar arasında yerini alıyor. Bizler de Dr. Kayhan Turan ekibi olarak kendisine sağlıklı ve ailesi ile şehir şehir dolaşabileceği sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Siz de diz ağrılarından şikâyetçiyseniz veya çevrenizde diz ağrılarından kurtulmak için ameliyat olmayı düşünen yakınlarınız var ise web sitemizdeki hasta yorumlarını inceleyebilir ve yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Ameliyata uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek ve ameliyat süreci hakkında detaylı bilgi almak için uzman doktorlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Randevu için tıklayınız
Başa dön tuşu