Paylaş
Bize Danışın

Robotik Protezi Ameliyatı Olanların Yorumları:
Dr. Tarana Hanım


Kardeş ülke Azerbaycan’dan diz protezi ameliyatı olmak için bizlere başvuran Dr. Tarana Hanım (57), Journey II robotik diz protezi ameliyatı ile sağlığına kavuşmasının sevincini paylaşıyor.

Kış tatili için ülkemize gelen Tarana Hanım: “Kayak yaparken düştüm ve dizimde bağ yaralanması olduğunu söylediler.”

Fizik tedavisi ile ağrılarını bir süre kontrol altında tutmasına rağmen bir süre sonra ağrıları artmaya başlayan Tarana Hanım sözlerine şöyle devam ediyor:

“Son 6 (altı) ayda ağrıların arttı. Çok eziyet çektim, yürüyememe seviyesine geldim. Gece ağrılarım başladı ve ayağım şişti.”

  • Diz ağrılarında ameliyat dışı tedavi seçeneklerinden biri fizik tedavi ve egzersizdir.

Aktivite seviyenizi yavaşça artırmak, kaslarınızı güçlendirmenizi ve dizdeki esnekliği artırmanızı sağlarken, tekrarlayan bir yaralanmayı önlemenize de yardımcı olur. Ancak fizik tedavi, dinlenme, enjeksiyon gibi ameliyat dışı tedavi yöntemlerinin yeterli olmadığı durumlarda cerrahi tedavi gerekmektedir.

“Tüm doktorlar total diz protezi ameliyatı olmamı söyledi.”

Ameliyat olmaya karar veren Tarana Hanım, bu süreçte birçok araştırma yaptığını dile getiriyor. Ayrıca pek çok hekimle görüştüğünü ve son kararı Kayhan Turan Hoca’da verdiğini ifade ediyor.

‘’Kayhan Hoca, protez seçimini bana bıraktı. Ancak nasihat verdi. JOURNEY II protezlerin yüksek kalitede olduğunu söyledi. Ben de kendim hekim olduğum için bu protezin kalitesini bildiğimden en üst seviye JOURNEY II diz protezine karar verdim.”

ROBOTİK CERRAHİ İLE JOURNEY II DİZ PROTEZİ AMELİYATI

Robotik cerrahi ile yapılan protez ameliyatları daha ağrısız ve hızlı bir iyileşme süreci sağlamaktadır. Ayrıca, robotik diz protezi ameliyatı sonrası hastalar günlük hayatlarına hızla dönebilmektedir. Bununla birlikte gelişmiş özelliklere sahip, dayanıklı ve hareket özgürlüğü sunan JOURNEY II diz protezleri; robotik cerrahide kullanıma uygundur.

Tam diz protez ameliyatlarında hastanın kişisel ihtiyaç ve beklentisini en iyi şekilde karşılayan protezler seçilmelidir.

JOURNEY II, günlük hayatında hareketli ve aktif bir yaşam süren hastaların beklentilerini karşılamak için tasarlanmış; güçlü performans ve dayanıklılık sunan bir protez sistemidir.

Robotik cerrahi ile JOURNEY II diz protezi ameliyatı olan Tarana Hanım; hiç ağrı hissetmediğini dile getiriyor.

“Ameliyattan çok memnun kaldım. Ayrıca personel beni çok güler yüzlü ve hassasiyetle karşıladı. Çok korkum vardı. Ancak Kayhan Turan Hocama o kadar güvendim ki ameliyata giderken tüm korkumu unuttum. Ülkemdeki herkese tavsiye edeceğim.”

“Kayhan Hoca’ma derinden teşekkür ediyorum.”

Tarana Hanım, diğer hastalara yardımcı olmak için diz protezi ameliyatı sonrası iyileşme sürecini sizlerle paylaştı. Siz de diz ağrısı sorunu yaşayan hastalara yardımcı olmak istiyorsanız; Tarana Hanım’ın ameliyat deneyimini onlarla paylaşabilirsiniz.

Kemik, kas ve eklem sorunlarınız ile ilgili bilgi almak ve güncel tedavi yöntemlerini öğrenmek için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir; randevu için 0505 999 1 777 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Mutluluğun anahtarı sağlıktır. Sağlıklı bir ömür dileriz…

Randevu için tıklayınız
Başa dön tuşu