Paylaş
Bize Danışın

Robotik Protezi Ameliyatı Olanların Yorumları:
Hatice Ç.


5 (beş) senedir dayanılmaz ağrıları olan Hatice Hanım (66), yeni nesil robotik diz protezi ameliyatı ile korkularına son verdi!

Diz protezi ameliyatı hakkında güvenilir bilgi ve tavsiyeler diğer hastalarda olduğu gibi Hatice Hanım’ın da korkularını yenmesinde oldukça önemliydi. Hatice Hanım, kendisi gibi yıllarca ağrı çeken kişilere destek olmak için ameliyata karar verme ve iyileşme sürecini anlatıyor.

“Birçok seçenek denedim, kireç kazıttım ancak faydasını görmedim.”

Diz ağrıları diz ekleminde oluşan hasarların en belirgin işaretlerindendir. Vücudumuzun tüm yükünü taşıyan dizler zaman içerisinde yıpranarak hasar görebilmektedir. Yıllar içerisinde oluşan yıpranmalar, travmalar ya da kazalar sonucu da ise diz ekleminde hasar görebilmektedir.  Hatice Hanım, diz kireçlenmesi nedeniyle çektiği zorlukları şu şekilde anlatıyor: “Ameliyattan önce çok ağrılarım vardı. Oturup çocuk gibi ağlıyordum. Acıdan korktuğum için ameliyattan kaçtım.”

Yapılan çalışmalar ve diz protezi ameliyatı olanların yorumları gösteriyor ki; robotik cerrahi ile hastalar daha ağrısız ve hızlı iyileşmektedir. Ayrıca hastanede kalış süreleri kısalmakta ve ameliyat sonrası memnuniyet artmaktadır.

Robotik diz protezi ameliyatında teknik hesaplamalar ve milimetrik ölçümlerle cerrahi kesiler yapılmaktadır. Ayrıca ameliyat esnasında dizin 3-boyutlu görselleri oluşturularak; protezin diz eklemine yerleştirilmesi gereken en doğru konum belirlenmektedir. Bu işlemler sırasında robotik cerrahi sistem doktora yol gösterirken, hatalı bir işlem yapıldığında ise uyarı göndermektedir. Böylece, ameliyat planı dışına çıkılması önlenerek dizin hareketine uyum sağlayacak en doğru şekilde protez yerleştirilmektedir.

 “Diz Protezi Ameliyatı Hakkında Merak Edilen 12 Soru-Cevap” başlıklı yazımızı okuyarak diz protezi ameliyatı hakkında merak edilen soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Diz Protezi Ameliyatı Olanların Yorumları

Hastaların yıllarca diz ağrıları ile yaşamalarının en önemli ve temel nedeni ameliyattan korkmalarıdır. Hatice Hanım: “Korktum. 10 (on) senedir dizlerinden ağrı çeken arkadaşım burada ameliyat olmuş. Bana önerdi, teselli verdi. Güvencim yerine geldi ve ameliyat olmaya karar verdim.”

“Şimdi acılarım dindi. Keşke daha önce olsaydım.”

“Korkulacak bir şey yokmuş. Ameliyatım güzel geçti. Yürüdüm, merdivenleri çıktım. Ameliyattan ve doktorumdan çok memnunum. Herkese tavsiye ederim.”

Hatice Hanım, diğer hastalara yardımcı olmak için diz protezi ameliyatı sonrası iyileşme sürecini sizlerle paylaştı. Siz de diz ağrısı sorunu yaşayan hastalara yardımcı olmak istiyorsanız; Hatice Hanım’ın robotik diz protezi ameliyatdeneyimini onlarla paylaşabilirsiniz.

Kemik, kas ve eklem sorunlarınız ile ilgili bilgi almak ve güncel tedavi yöntemlerini öğrenmek için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir; randevu için 0505 999 1 777 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mutluluğun anahtarı sağlıktır. Sağlıklı bir ömür dileriz…

Randevu için tıklayınız
Başa dön tuşu