Paylaş
Bize Danışın

Son Teknoloji Diz Protezi Journey II Olan Hasta Yorumları: Sevim Hanım


Diz Protezi Ameliyatı Sonrası İyileşme Hikâyesi

65 yaşındaki Sevim Hanım, 15 yıldır kireçlenme nedeniyle yaşadığı diz ağrılarına robotik diz protezi ameliyatıyla çözüm buldu. Uzun yıllar boyunca en çok yürürken ve merdiven inip çıkarken zorluk yaşayan Sevim Hanım ameliyattan iki gün sonra yürümeye başladı. Diz protezi ameliyatı olmadan önce kullanılacak protezi araştıran ve son teknoloji diz protezi Journey II’yi seçen Sevim Hanım yaşadığı iyileşme sürecini bizlerle paylaştı.

Diz ağrılarınız varsa, ağrılarınızın şiddetini değerlendirmek ve ameliyatın gerekli olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız Diz Ağrısı Değerlendirme Testini yanıtlayabilirsiniz.
https://diztesti.kayhanturan.com/

“Diz protezi ameliyatı olmadan önce yürüyemiyordum”

65 yaşındayım, Edremit Akçay’da 38 senedir oturuyorum ama ağrılarımdan hiçbir şey yapamıyorum, yürüyüş yapamıyorum. Evimin bahçesinden dışarı çıkamıyorum. . Eşim dışarı çıkıyordu, yürümek istiyordu ama ben yürüyemiyordum. Ter su içinde kalıyorum.  Komşularımdan daha önce diz protezi ameliyat olanlar var, onları görünce korkumdan olamadım, 15 senedir çekiyorum bu diz ağrılarını. Çok tedavi gördüm, fizik tedaviye gittim, yurt dışında iğne yapıldı, sıvı verildi ama bunlar fayda etmeyince diz protezi ameliyatı olmaya karar verdik.

Robotik diz protezi ameliyatı olan komşum sayesinde ameliyat olmaya karar verdim.”

Almanya’da ben 2 sene önce ben çok iyi bilinen bir doktora gittim, istersen yarın yapalım ameliyatını dedi ama cesaret edemedim. Çünkü etrafımda o kadar dizinden rahatsız, ameliyat olan insanlar vardı ki… Birincisi benim kardeşim, oldu ameliyat senelerce dizinden, kalçasından rahatsızlık çekti.

Sonra karşı komşum Asuman Hanım, Kayhan Turan’dan ve robotik diz protezinden bahsetti. ‘Sen neden bu diz ağrılarını çekiyorsun, git Kayhan Turan’a, ameliyatını yapsın’ dedi. Ondan da Allah razı olsun, kadın şu an hopluyor. Onu gördükten sonra robotik diz protezi olanların yorumlarını araştırdım ve YouTube’ta hasta röportajlarını izledikten sonra diz protezi ameliyatı olmaya karar verdim.

“Son Teknoloji Diz Protezi Journey II’yi Seçtim.”

Beni en çok etkileyen ameliyatımda kullanılacak protezin daha dayanıklı ve ömrünün daha uzun olmasıydı. Doktorum bana tüm protezleri gösterdi, anlattı. Journey II için, “Bu; sporculara, futbolculara takılan bir alet, vücutta alerji yapmaz” dedi, en iyi diz protezi o oluğu için ona karar verdim. İyi ki de en iyisini seçmişim.

Diz Protezi Ameliyatı Sonrası İyileşme

Ameliyattan sonra 1 gün ağrım oldu, 2. Günümde yürüdüm, bugün 3. günüm. Bugün merdiven çıktım, kendi başıma yürüdüm. Ağlayarak yürüdüm. O kadar mutlu oldum ki… Ben niye beklemişim dedim, keşke beklemeseydim dedim, senelerdir bunu çekiyorum. Mutluluktan ağlıyorum. Allah önce kocama sağlık sıhhat versin; o dedi ki en iyi diz proteziyle (Journey II) ameliyat olacaksın, sonra da Kayhan Bey’den Allah bir kere değil bin kere razı olsun. Çok mükemmel bir insan, çok sıcakkanlı.

Bundan sonra koşacağım, Kayhan Bey dedi ki, “Sen bu aletlerle koşacaksın” dedi. Güveniyorum, ben daha 3. Günümde böyleysem inan koşacağım,  güveniyorum ben. Sabah yürüyorum, yürürken de ağlıyorum, ben böyle yürüyebilecek miydim diyorum, ben hiç böyle beklemiyordum. 3. Günü böyle yürüdüysem 1 ay sonra ben koşuya çıkacağım. Her tarafı gezeceğim, gezemediğim yerleri gezeceğim…

“Keşke Daha Önce Olsaydım.”

Benim gibi hastalara tavsiye ederim, hiç çekmesinler gelsinler. Ben de çok korktum 15 senedir korktum ben, gençliğim harap oldu benim. Yürüyemedim, keşke daha önce olsaydım.

İyi ki buraya gelmişim, iyi ki Kayhan Bey’e gelmişim, ben çok mutluyum. Herkese de tavsiye ederim. Ben çok mutluyum çünkü. Hepsine dua ettim. Buradaki hemşirelerin hepsi güzel, bakım şahane. Üç öğün yemeğimiz geliyor, beş yıldızlı otel baksana şu güzelliğe, ne isterim ki daha çok güzel, çok güzel…

Diz protezi ameliyatlarında başarıyı en çok etkileyen faktörlerden biri de ameliyatta kullanılacak protezin türüdür. Sevim Hanım’ın ameliyatında kullanılan Journey II diz protezi; diğer protezlere göre daha dayanıklı, daha uzun ömürlü, daha hafiftir ve vücutta alerjiye neden olmaz. Sevim Hanım, ameliyat olmadan önce pek çok olumsuz yorumla karşılaştığı için tedavisini geciktiren hastalarımızdan biriydi. Robotik diz protezi ameliyatını duyup araştırınca ameliyat olma kararını verdi.  Robotik diz protezi ameliyatı olanların yorumlarıSevim Hanım’ı etkilediği için, o da kendi iyileşme sürecini bizimle paylaşmak istedi. Siz de diz kireçlenmesi yaşayan diğer hastalara yardımcı olmak isterseniz Sevim Hanım’ın bu deneyimini onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın. Kas ve eklem sorunlarınız ile ilgili tüm sorularınız için 0505 999 1 777 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Sağlıkla kalın…

Randevu için tıklayınız
Başa dön tuşu