Paylaş
Bize Danışın

Kıymet T. Robotik Diz Protezi İyileşme Hikayesi


Kıymet Tunç(58), Dr. Kayhan Turan’a ameliyat olmak için Van’ın Erciş ilçesinden geldi. Daha önce çok fazla yerde diz ağrısına çare arayan Kıymet Hanım, bu süreci şöyle ifade etti:

“Van’a gittim, Sakarya’ya gittim, Beylikdüzü’ne gittim, Silivri’ye gittim. Çok fazla yere defalarca gittim geldim. Fayda görmedim.”

Yaklaşık 7 senedir diz ağrısı şikâyeti olan Kıymet Hanım’ın son 3 senedir ağrıları arttı ve hayatı güçleşti. Bunun için önerilen bazı tedavileri denedi. 2,5 sene boyunca ağrı kesici ile ağrılarını dindirmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

Daha sonra 4-5 kez diz iğnelerine (enjeksiyonlara) başvurdu. Ancak bunlardan da fayda göremedi.

Ameliyat gerektiren ileri seviyedeki diz kireçlenmesinde, enjeksiyon tedavileri faydalı değildir. Aksine zaman, para ve umut kaybıdır.

“Yürümeyi ve Merdiven Çıkmayı Özledim”

Ağrıları arttıkça yaşam koşulları zorlaşan Kıymet Hanım, pek çok günlük aktivitesini yerine getirememeye başladı. Günden güne artan bu güçlükleri şöyle anlattı:

“Merdivenden ne çıkabiliyorum ne inebiliyorum. Zorlanıyorum.”

“Doğru dürüst uyuyamıyordum.”

“Ben ekmek yapardım. Kaç senedir tandır ekmeği yapmıyorum. İnşallah onu da yapacağım.”

Gittiği yerlerde çare bulamayan, ameliyat ol diyenlere de güvenemeyen Kıymet Hanım, televizyonda Dr. Kayhan Turan’ı gördü. Ardından sitesi ve youtube kanalından diz protezi ameliyatı olanların yorumlarını izledi ve Dr. Kayhan Turan’a güvendi. Böylece Dr. Kayhan Turan’a gelerek muayene oldu ve ameliyat olmaya karar verdi.

Robotik Diz Protezi Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Robotik diz protezi ameliyatı, robot desteğini kullanır. Böylece cerrahlar çok daha hassas ve kontrollü bir operasyon süreci yönetir. Robotik cerrahi sistemi, cihaza bağlı aletler, 3 boyutlu görüntü elde etmeyi sağlayan bir görüntüleme sistemi ve bilgisayardan meydana gelir. Robot desteği ile gerçekleştirilen ameliyatta hasta için en uygun protez uygulanır. Bu sayede sağlıklı dokular ve kemikler korunur, iyileşme süreci hızlanır ve protezin kullanım süresi uzar.

Önceleri ameliyat olmaktan korkan ve ameliyat için kimseye güvenemeyen Kıymet Hanım, şimdi çok farklı düşünüyor. Dr. Kayhan Turan tarafından gerçekleştirilen ameliyatın ardından, daha önce gelmediği için pişman hissediyor. Son yıllardaki zorlukları ve ağrıları boşuna çektiğini şöyle ifade ediyor:

“Ameliyat oldum, 3 gün oldu, çok memnunum, çok iyiyim. Keşke 3 yıl önce gelseydim.”

“Hiç korkmayın ameliyat olmaktan.”

Dr. Kayhan Turan ile Ameliyat Süreci

Robotik diz protezi ameliyatında uluslararası başarılar elde eden Dr. Kayhan Turan ve ekibi, sürecin başından sonuna kadar sizinle birlikteler. Muayene, tetkikler, ameliyat ve ameliyat sonrası iyileşme süreçleri olabildiğince hızlı ve konforlu şekilde ilerliyor.

Ameliyat sonrasında fizyoterapist ekibimizden Defne Hanım’ın ilgilendiği Kıymet Hanım, ameliyat sonrası süreçten şöyle söz etti:

“Defne beni gezdirdi. Yürüteç ile yardımcı oldu. Diğer gün de yürüteç olmadan gezdirdi. Yürümeyi ve merdiven inip çıkmayı çok özlemişim. Her şeyi bana anlattı, yardım etti. Neyi nasıl yapacağımı gösterdi. Bu hastanede eksik hiçbir şey yok. Sanki kendi evimdeyim.”

Neden Robotik Diz Protezi Ameliyatını Tercih Etmelisiniz?

Robotik diz protezi ameliyatı, ameliyatın planlanmasından protezin hasta dizine en uygun konumda yerleştirilmesine kadar tüm hassas aşamalarda, robotik teknolojinin doktora rehberlik ettiği diz protezi ameliyatıdır. Bu operasyonda amaç, hata payını en aza indirerek ameliyatı yüksek doğruluk ve kesinlikte gerçekleştirmektir. Böylece hastanın diz protezi ameliyatından beklentileri en iyi şekilde karşılanır.

Daha önce ameliyat olmuş hastaların yorumlarını izleyip gelen Kıymet Hanım da sonuçtan memnuniyetini dile getirdi. Başka hastaların da endişelenmesini istemeyen Kıymet Hanım şunları söyledi:

“İnşallah başkaları da bizi görüp gelsin.”

“Kayhan Bey’e Allah zeval vermesin.”

“Önce Kayhan Hoca’ya çok teşekkür ederim. Sonra onun tüm çalışanlarına çok teşekkür ederim.”

Robotik Ameliyatın Geleneksel Ameliyattan Farkı Nedir?

Diz protezi ameliyatlarında robotik cerrahi yönteminin kullanımı, geleneksel ameliyatlardan farklıdır. Robotik cerrahi hastaya pek çok önemli avantaj sağlar. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Sağlıklı kemik ve dokular korunur.
  • Robotik cerrahi ile hassas hesaplamalar yapılır ve cerrahların hata yapması önlenir.
  • 3 boyutlu görüntüleme sayesinde çok detaylı tedavi planı hazırlanır.
  • Doğru kesiler sayesinde sağlıklı ve yumuşak dokular zarar görmez.
  • Daha hızlı ve ağrısız bir iyileşme süreci gerçekleşir.
  • Hastalar günlük aktivitelerine daha çabuk ve rahat dönerler.
  • Protez, hastanın kendi anatomisine en uygun şekilde yapılır.
  • Uyum sağlaması daha kolay olan bu protez, daha uzun seneler kullanılabilir.

Robotik Diz Protezi Ameliyatının Aşamaları

Ameliyat Öncesi

Detaylı ortopedik muayene yapılır. Ağrı kaynağı, diz hareketi, komşu eklemler incelenir. Hastanın ruhsal ve fiziksel durumu değerlendirilir. Hastalık geçmişi, risk faktörleri ve kullanılan ilaçlar değerlendirilir, gerekli düzenlemeler yapılır.

Ameliyat Esnası

Kullanılan tüm cerrahi malzemelerin sterilizasyonu yapılır, ameliyathane havası temizlenir. Ameliyathanede bulunması gereken tüm kişiler tek kullanımlık bone, maske ve kıyafetleri kurallara uygun şekilde giyer. Her hasta için ayrı cerrahi malzeme ve uygulama seti kullanılır. Olası komplikasyonlara karşı gerekli önlemler alınır. Hasta güvenliği için gerekli kontroller yapılır. Ameliyat planına uygun şekilde ameliyat gerçekleştirilir.

Ameliyat Sonrası

Hasta ameliyat sonrası tüm riskler için gözetim altında bulundurulur. Tüm ağrılar ve durum değişiklikleri yakından izlenir. Hastanın ameliyat sonrası hedeflenen durumu hakkında gereken bilgilendirmeler yapılır. Hastanın taburcu olabilmesi için tüm taburculuk kriterleri kontrol edilir. Hasta yaşayabileceği problemler ve ulaşabileceği irtibat numaraları ile ilgili bilgilendirilir.

Sağlığınız İçin Bir Adım Atın

Siz de yüksek kaliteli bir sağlık hizmeti almak, en yeni teknolojilerle robotik diz ameliyatı olmak isterseniz Dr. Kayhan Turan’ı tercih edebilirsiniz. Hızlı ve güvenli işleyen bir ameliyat öncesi süreç, uzman eller tarafından yapılan robotik destekli ameliyat ve ardından hızlı ve konforlu iyileşme süreci sizleri bekliyor.

Ameliyat öncesi, esnası ve sonrası tüm süreçte evinizde gibi hissedersiniz. Tüm sağlık prosedürü planlı bir şekilde işler. Size yalnızca sağlığınıza ve iyileşmeye odaklanmak kalır. Bu sürece başlamaktan korkmayın ve bizimle iletişime geçerek sağlığınız için ilk adımı atın.

Randevu için tıklayınız
Başa dön tuşu